Blog

                    Sneaker Blog
Nowe oblicze adidas UltraBoost

Nowe oblicze adidas UltraBoost

27/02/2019
    Pragnę przedstawić Wam najnowsze „dziecko” adidasa - model UltraBoost 19.

Słowem wstępu dla niewtajemniczonych, poprzednik Ultraboost z 2015 roku wiele namieszał w dziedzinie butów biegowych. Zaprojektowany dla biegaczy z wykorzystaniem najnowszej technologii amortyzacji BOOST, nie „kupił” zawodowych biegaczy jak planowano, jednak zrewolucjonizował modę uliczną i szybko stał się ikoną streetstyle.

Po kilku sezonach BOOST był wszędzie, zwłaszcza na stopach celebrytów, m.in. samego Kanye Westa.

Rok 2019 zapowiada kolejną rewolucję - minimalizm formy. Projektanci „Trzech pasków” postanowili poddać swoje „dzieło” drobnemu liftingowi. Zaczęli od sprawdzonego zabiegu współtworzenia projektu z samymi zainteresowanymi, czyli biegaczami. Nowy model został zdemontowany do aż 17 elementów cholewki, oraz finalnie zredukowany do 4 komponentów ‘uppera’.

Designerzy i technolodzy niemieckiej marki zebrali wszystko, co do tej pory wiedzieli o bieganiu, rozłożyli to na czynniki pierwsze i… zaczęli od nowa. Chcieli zaprojektować taką koncepcję buta, która zrewolucjonizuje sport i osiągi sportowców. Stąd koncept, aby rozłożyć poprzednika na 17 komponentów i skoncentrować się na czterech, najważniejszych. Każdy z nowych elementów został zoptymalizowany pod kątem osiągów, a całość zyskała również na sporej redukcji wagi.

Design ULTRABoost 19 idealnie wpisuje się w obecne trendy minimalism-techwear. Jak bardzo? Sprawdźcie sami.


rafcyk
Pokaż więcej wpisów z Luty 2019
Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby lepiej dopasować naszą ofertę oraz zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona ta korzysta również z plików cookie, aby np. analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostęp plików cookie w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej
Ok, rozumiem
pixel