Blog

                    Sneaker Blog
Powrót kultowych Nike Air Span II

Powrót kultowych Nike Air Span II

08/02/2018
Mamy to! Designerzy z Oregonu po długich latach oczekiwań postanowili w końcu spełnić życzenie wielu kolekcjonerów i entuzjastów swoosha. Po 28 latach nieobecności na rynku, wraca kultowy wręcz projekt – Nike Air Span II. Co prawda pierwsza odsłona Spanów pochodzi z roku 1988, jednak nigdy nie dorównała popularnością drugiemu wcieleniu.

Wracając do głównego bohatera tego wpisu, tytułowe Spany II to oryginalna kolorystyka „Laser Blue” pochodząca z 1990 roku. Zarówno sylwetka, użyte materiały jak i kolorystyka  to kwintesencja biegówek i lat 90tych. Mamy syntetyczne materiały w postaci nubuku i skóry, bardzo „pożądany” nylon na języku w przedniej części i na panelach bocznych oraz dwie poduszki gazowe (w okolicach śródstopia i pod piętą). Całość osadzona jest na piankowej podeszwie w kolorze białym, a głównym charakterystycznym akcentem jest boczne tłoczenie - Air Span II.

Nike Sportswear ostatnio lubi zaskakiwać. Ciekaw jestem co jeszcze przyniesie, pierwszy kwartał tego roku. Jeśli chodzi o dostępność, Air Span II dostaniecie pod tym linkiem, a poniżej kilka ujęć tego klasyka w naszym obiektywie.

rafcyk

Pokaż więcej wpisów z Luty 2018
Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby lepiej dopasować naszą ofertę oraz zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona ta korzysta również z plików cookie, aby np. analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostęp plików cookie w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej
Ok, rozumiem
pixel