Blog

                    Sneaker Blog
Puma x Mr Doodle

Puma x Mr Doodle

13/08/2020

Puma od dłuższego czasu z powodzeniem eksperymentuje z tworzeniem kolekcji opartych na graficznych projektach cenionych artystów. Nie tak dawna seria projektów współtworzona z projektantką Shantell Martin jest tego doskonałym przykładem. 

Bohaterem dzisiejszego wpisu jest artysta rysownik, który swoją karierę rozpoczął  w wieku…dziewięciu lat. Sam Cox, znany również jako Mr Doodle, urodził się w hrabstwie Kent (Wielka Brytania) w 1994 roku. Jego prace od samego początku przypominały trójwymiarowe bazgroły, aby ewoluować w zupełnie nowe zjawisko wizualne: DoodleLand. Stylem tym Cox manifestuje swoją wizję świata, w którym gęste skupiska postaci, obiektów i wzorów rosną i mnożą się w nieskończoność. Ekspresyjna sztuka Mr Doodle, często określana jest jako - "Graffiti Spaghetti." Pokrywa nią nie tylko płótna, ale także meble, książki, a nawet metro, odzież oraz przeróżne przedmioty użytkowe. 

Efektem najnowszej współpracy między Pumą, a grafikiem Mr Doodle jest mini kolekcja, która składa się z trzech modeli butów: RS-2K, Sky LX Low, Mile Rider oraz klapków Leadcat. Całość uzupełniają dwa t-shirty i torba typu shopper. Motywem przewodnim kolaboracji jest doodle’owa grafika, która pokrywa podeszwę środkową, elementy cholewy oraz apparel. 

Kolekcja Mr Doodle x Puma zaciekawi na pewno nie jednego entuzjastę graffiti, sztuki ulicznej czy szeroko pojętego street artu. Premiera zaplanowana jest 14/08 w wybranych  sklepach, m.in. w krakowskim SneakerStudio.

rafcyk

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2020
Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby lepiej dopasować naszą ofertę oraz zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona ta korzysta również z plików cookie, aby np. analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostęp plików cookie w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej
Ok, rozumiem
pixel