WOOD WOOD

Ilość znalezionych produktów: 36

Myśląc o światowej sławy projektantach mody od razu przed oczami masz francuskie lub włoskie salony? Do ich grona czas włączyć… Danię! Kraj ten pretenduje do miana jednych z topowych pod względem jakości oferowanych ubrań oraz oryginalnych krojów. Doskonałym tego dowodem jest marka Wood Wood oraz organizowany przez to skandynawskie państwo Fashion Week, który przyciąga osoby z całej Europy.


Wood Wood – wyróżniki skandynawskiej mody


Czym wyróżnia się duńska moda na tle innych? Przede wszystkim dbałością o każdy detal, spójnością, prostymi krojami, minimalistycznym i prostym podejściem do projektów. Chociaż na pierwszy rzut oka może się wydawać, że poszczególne części garderoby do siebie nie pasują, to tak naprawdę każdy szczegół jest dobrze przemyślany. Kolorystyka jest oszczędna – dominuje czerń z delikatnymi akcentami żywszych barw. Przymiotem Duńczyków jest umiejętność łączenia kilku rodzajów ubrań tak, że stanowią one harmonijną całość. Zasada ta w dużej mierze wynika z konieczności, bowiem surowy, zmienny skandynawski klimat wymaga od swoich mieszkańców gotowości na każde warunki atmosferyczne.


Wood Wood – minimalizm, estetyka i funkcjonalność


Marka Wood Wood powstała w 2002 roku w Kopenhadze, w najbardziej wielokulturowej dzielnicy – Nørrebro. Ja jej założycielami są Karl-Oskar Olen i Brian SS Jensen. W ich projektach widoczne jest połączenie high-endowego stylu, streetwearu i sportowych rozwiązań. Najnowsze kolekcje Wood Wood sięgają do najważniejszych cech skandynawskiego stylu: dominują więc proste kroje i stonowane barwy, zarówno w odzieży dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Projekty przypadną do gustu osób ceniących połączenie klasyki z nowoczesnym minimalizmem.

Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby lepiej dopasować naszą ofertę oraz zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona ta korzysta również z plików cookie, aby np. analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostęp plików cookie w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej
Ok, rozumiem
pixel