Helly Hansen - odzież, plecaki i torby

Ilość znalezionych produktów: 76

 

Helly Hensen to norweska marka produkująca odzież dla narciarzy, żeglarzy oraz fanów outdooru. Jej założycielem jest Helly Juan Hansen, kapitan morski, który przez wiele lat szukał sposobu na impregnację odzieży. Zależało mu na tym, noszona przez niego odzież nie przemakała podczas podróży na pełnym morzu. Po wielu latach zmagań odkrył, że taki efekt może mu zapewnić olej lniany. Odkrycie to wpłynęło na początek marki, której historia trwa nieprzerwanie od 141 lat.


W drodze na szczyt


W 1877 roku Helly Hensen postanowił otworzyć wraz z żoną fabrykę, która zajmowała się produkcją wodoodpornej odzieży dla rybaków oraz żeglarzy. Zaledwie w ciągu jednego roku udało im się sprzedać 2000 produktów, których cennym składnikiem był olej lniany. Klienci byli wniebowzięci, ponieważ oferowana przez parę odzież skutecznie osłaniała przed wiatrem, wilgocią, a ponadto nie przemakała na otwartej wodzie. Doskonałym dowodem na sukces Hensen’ów była nagroda w trakcie World Expo w Paryżu. Podczas tego wydarzenia każdy z krajów miał okazję zaprezentować swój dorobek naukowy, kulturowy oraz technologiczny. Z biegiem czasu asortyment marki zaczął się rozrastać m.in. o obuwie oraz akcesoria. Siedzibę przeniesiono wówczas z małego miasteczka Moss do Oslo, gdzie główne biuro zarządu znajduje się do dziś.


Innowacje, które nie mają końca


Mimo że marka Helly Hansen zyskała popularność za sprawą oleju lnianego, to na tym nie poprzestała. Przy każdej nadarzającej się okazji pojawiały się nowe technologie wykorzystywane przy różnych produktach, a zaliczamy do nich między innymi: HELOX, Fiberpile ProPile, Lifa, HELLY TECH, Stay-Dry Technology oraz Merino.


Marce Helly Hansen zaufali najwięksi sportowcy związani z żeglugą, narciarstwem oraz wspinaczką górską. Do najważniejszych ambasadorów marki zaliczamy osoby takie jak: Matt Elliot, Kaylin Richardson, Dennis Risvoll, Thomas Coville, Jean Francise Plouffe oraz Eric Larsen. Chcesz dołączyć do grona fanów marki Helly Hansen? W takim razie zajrzyj do SneakerStudio i sprawdź, jakie produkty znajdują się w ofercie!

 

W naszej ofercie znajdziesz także: Odzież męskie Helly Hansen | Odzież damskie Helly Hansen

 

Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby lepiej dopasować naszą ofertę oraz zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona ta korzysta również z plików cookie, aby np. analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostęp plików cookie w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej
Ok, rozumiem
pixel