Klapki Kubota

Ilość znalezionych produktów: 5

Klapki damskie Kubota

 

Kubota to marka, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Jako nieodłączny element garderoby osób z lat 90. ubiegłego wieku klapki te przemierzały długie metry pomiędzy salonem a kuchnią na stopach każdego z domowników, który miał szansę nosić obuwie tego producenta. Choć wszyscy mówili o nich z przymrużeniem oka, to każdy chciał je mieć, ponieważ były niesamowicie wygodne, a ponadto… nosili je wszyscy wokoło. Lata 90. to złota era Kuboty, a najlepszym na to dowodem jest fakt, iż rocznie sprzedawało się 100 tysięcy par przywożonych do Polski.


Klapki Kubota i ich początki


Historia marki zaczyna się w 1944 roku w Kolejce Transsyberyjskiej, którą niejaki Wiesław Michalski podróżował do Pekinu. Mężczyzna spotkał przypadkowo innych Polaków, którzy zajmowali się importem rzeczy do Polski. W wyniku tego spotkania, w jego głowie narodził się pomysł na biznes. Wiesław Michalski wraz z przyjacielem postawili na sprzedaż sprowadzanych z Chin wygodnych, piankowych klapek z napisem Kubota. Jak się później okazało, był to strzał w dziesiątkę, ponieważ niepowtarzalną aurę tej marki poczuli wszyscy – dzieci, nastolatkowie oraz dorośli. „Boom” na klapki Kubota trwał, dopóki na rynku nie pojawiły się inne zagraniczne cuda. Na szczęście znalazł się ktoś, kto postanowił wznieść tę markę z powrotem na wyżyny.


Sukces czwórki przyjaciół


W kwestii jakości nowa odsłona klapek Kubota nie przypomina już swojego pierwowzoru, ale zacznijmy od początku. Reaktywacji kultowego obuwia lat 90. podjęła się czwórka przyjaciół: Alina Sztoch, Joanna Kwiatkowska, Wacław Mikłaszewski, a także Piotr Kwiatkowski. Zdając sobie sprawę z tego, jak trudno będzie im się zmierzyć z otoczką „kultowości” klapek Kubota, podjęli rozmowy z właścicielami znaku towarowego, uzyskując tym samym prawo do korzystania z niego na terytorium całego świata.


Współczesne klapki Kubota cechują się najwyższą jakością. W przypadku każdego modelu znaczek Made in Poland nie jest tylko marketingową sztuczką. Dążąc do doskonałości, właściciele odbyli dziesiątki rozmów z konstruktorami obuwia oraz szewcami, dzięki czemu udało się stworzyć produkt, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagającego sneakerheada. Chcesz się przekonać? Sprawdź, jakie modele skrywa w sobie oferta SneakerStudio i weź udział w pisaniu historii kultowych klapek z lat 90.!

Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby lepiej dopasować naszą ofertę oraz zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona ta korzysta również z plików cookie, aby np. analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostęp plików cookie w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej
Ok, rozumiem
pixel