Lacoste - odzież

Ilość znalezionych produktów: 62

Odzież męska Lacoste | Odzież damska Lacoste

Lacoste to marka, której nikomu nie trzeba przedstawiać, ponieważ każdy kojarzy charakterystycznego krokodyla znajdującego się na produktach tego brandu. Mimo to warto zagłębić się nieco w głąb samej historii tej francuskiej firmy, by dowiedzieć się więcej o ubraniach, butach oraz okularach, które nosimy na co dzień. Twórcą, a zarazem założycielem Lacoste był słynny tenisista – Rene Lacoste. Jak się okazuje, mężczyzna był również uznawany za wynalazcę maszyny, która wyrzucała piłki tenisowe pod różnym kątem, co bardzo usprawniło treningi.

Mistrzostwa świata w tenisie i wielka sensacja na korcie

Historia powstania marki wiąże się z mistrzostwami świata w tenisie na US Open w 1926 roku. Aby zrozumieć fenomen tego „wydarzenia”, należy wiedzieć, iż ówczesna moda na korcie wyglądała zupełnie inaczej niż dziś. Zawodników obowiązywał specjalny uniform, na który składały się długie spodnie oraz koszula z długimi rękawami. Rene Lacoste postanowił nieco wyróżnić się na tle innych zawodników, zakładając zaprojektowaną przez siebie białą koszulkę z krótkim rękawem. Warto dodać, że była ona wykonana z francuskiej bawełny – jersey petit pique. Koszulka tenisisty cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Kibicom przypadł do gustu niebanalny i oryginalny styl francuskiego zawodnika. Z tego też powodu, po zakończeniu kariery sportowej Rene Lacoste postanowił założyć firmę odzieżową we współpracy z Andre Gillier’em (największym we Francji producentem dzianin). Wydarzyło się to w 1933 roku.

Logo inspirowane aligatorem

Początkowo pełna nazwa firmy brzmiała: La Socjete Chemie Lacoste, co odnosiło się do samego tenisisty oraz osób uprawiających sporty elitarne (tenis, golf, krykiet, polo). Dopiero w latach 80’ marka zmieniła nazwę na krótkie i proste - Lacoste. Niewyjaśniona pozostała jednak kwestia logo tego brandu. Oczywiście nie jest ona przypadkowa, ponieważ Rene postanowił skorzystać z… przydomku, który w 1927 roku nadała mu prasa. Powodem tego była teczka tenisisty wykonana ze skóry aligatora, z którą w zasadzie się nie rozstawał. Prasa podchwyciła ten szczegół i od tamtej pory Rene Lacoste był nazywany „the Alligator”. Przezwisko to bardzo się spodobało zarówno społeczeństwu, jak i samemu zainteresowanemu. Czy mogło zatem powstać ciekawsze logo? Nie w tym przypadku! 

Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby lepiej dopasować naszą ofertę oraz zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona ta korzysta również z plików cookie, aby np. analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostęp plików cookie w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej
Ok, rozumiem
pixel