adidas Performance - buty i odzież

Ilość znalezionych produktów: 31

Buty męskie Adidas Performance | Buty damskie Adidas Performance

 


Adidas Performance – historia modelu


Historia marki Adidas, jednej z najbardziej rozpoznawalnych firm produkujących odzież i obuwie sportowe, sięgają roku 1924. Właśnie wtedy Adolf Dassler wraz z bratem postanowił otworzyć fabrykę produkującą buty – pierwsze sukcesy odnieśli już cztery lata później, gdy niemiecka lekkoatletka Lina Radke ustanowiła rekord świata w biegu na 800 metrów, mając na stopach ich produkt. W czasie II wojny światowej zaczęli oni produkcję obuwia dla żołnierzy. W 1948 bracia postanowili się rozstać, a rok później Adolf stworzył markę z trzema charakterystycznymi paskami na boku. Kolejne lata to kolejne sukcesy sportowców, którzy zdecydowali korzystać s butów marki Adidas, a marka ulega rozwojowi. Pod koniec lat 60. Adolf wprowadził na rynek ubrania (pierwsze dresy Adidasa), a rok 1970 to moment zaprojektowania pierwszej piłki dla FIFA World Cup.


Adidas Performance – powiew świeżości


Ugruntowana pozycja marki nie sprawiła, że projektanci obuwia dla niemieckiego potentata osiedli na laurach. A przecież mogli wznawiać jedynie uznane linie z przeszłości (ulubione buty raperów z lat 80. – popularne sneakersy przeżywają dziś drugą młodość) i zbijać fortunę na recyklingu starych pomysłów. Woleli jednak szukać czegoś nowego, a efekt tych poszukiwań – ulokowanych, co wielu mogło zdziwić, w świecie mody – zaskoczył wszystkich. Linia Adidas Performance pojawiła się na rynku w 2004 roku za sprawą współpracy z brytyjską projektantką mody – Stellą McCartney. Szybko stała się popularna wśród fashionistek, a mariaż sportowego obuwia ze światem mody stał się faktem, który trafia zarówno do miłośników aktywnego wypoczynku, jak i estetów ceniących najnowsze trendy.

Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby lepiej dopasować naszą ofertę oraz zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona ta korzysta również z plików cookie, aby np. analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostęp plików cookie w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej
Ok, rozumiem
pixel