Odzież męska Carhartt WIP

Ilość znalezionych produktów: 210

Carhartt W.I.P to jeden z największych brandów na streetwearowym rynku, którego historia (jak w większości przypadków) wiążę się z… odzieżą roboczą. Dziś jest to nie tylko streetwearowy brand, ale również cała otoczka i subkultura. Chcesz się przekonać, w czym tkwi fenomen tej marki? W takim razie wbijaj do poniższej kategorii! Gwarantujemy, że w SneakerStudio.pl znajdziesz dokładnie to, czego potrzebujesz!

 


Wielkie początki, czyli kilka słów o historii


Początki Carhartt W.I.P sięgają 1889 roku, kiedy to niejaki Hamilton Carhartt kupił maszyny do szycia, zatrudniając tym samym pięciu pracowników, którzy mieli się zająć szyciem odzieży dla robotników. Jak zapewne każdy się domyśla, produktami były tu głównie ogrodniczki wykonane z denimu oraz sztywnego i twardego w dotyku płótna („duck”). „Duck” bardzo szybko stał się ich firmowym materiałem. Początki nie były jednak tak obiecujące, jak zakładał Hamilton. Uratowała go jednak odpowiednia reakcja, a mianowicie… proste badanie rynku. Mężczyzna zapytał robotników wprost, czego potrzebują i dzięki temu udało mu się podnieść. Na podstawie tego badania na rynek trafił zupełnie inny asortyment, dzięki czemu firma zaczęła się prężnie rozwijać, rosnąć tym samym w siłę.


Streetwearowe początki Carhartt


Mimo wielu przeszkód, marce udało się utrzymać na rynku do dnia dzisiejszego. W latach ’80 brand trafił na ulice Nowego Jorku. Ubrania Carhartt upodobali sobie szczególnie raperzy. Ciekawostką w tej kwestii jest jeszcze jedna rzecz z początków lat ’90. Mowa tu o trójstronnej kolaboracji Stussy x Carhartt x Tommy Boy, czyli pomiędzy przedstawicielami streetwearowej legendy a stroną muzyczną, która kręciła się wokół rapu i wytwórni.


W.I.P, czyli Work in Progress


Dzięki rosnącej popularności marki spowodowanej również obecnością w teledyskach, popyt na produkty znacznie wzrósł nie tylko w Stanach, ale również w Europie. Osobą, o której bez wątpienia należy tu wspomnieć jest Edwin Faeh, który razem z bratem bliźniakiem Laurine w 1974 roku założył popularną markę Big Star. W 1944 roku mężczyzna przeszedł na emeryturę, rozstając się tym samym z marką Big Star. Założył wówczas nową firmę – Work In Progress, która jest jedynym dystrybutorem marki Carhatt na całą Europę.


Chcesz dowiedzieć się więcej? Zajrzyj na naszego bloga, gdzie znajdziesz mnóstwo ciekawych artykułów na temat streetwearowych marek! A tymczasem… zajrzyj do kategorii pełnej designerskich produktów!

Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby lepiej dopasować naszą ofertę oraz zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona ta korzysta również z plików cookie, aby np. analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostęp plików cookie w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej
Ok, rozumiem
pixel