Odzież męska Edwin

Ilość znalezionych produktów: 35

Popularna japońska marka słynąca przede wszystkim z produkcji spodni oraz akcesoriów jeansowych to musi być… Edwin! Założona w 1947 roku przez niejakiego K.K. Tsunemi jest współcześnie jednym z liderów spośród producentów jeansów na całym świecie. Ubrania marki Edwin noszą wszyscy – również największe gwiazdy Hollywood jak m.in. Brad Pitt. Chcesz dołączyć do tak zacnego grona? W takim razie wbijaj do poniższej kategorii! Gwarantujemy, że się nie zawiedziesz!

 


Edwin – jak to wszystko się zaczęło?


Na samym początku jeans wykorzystywany w produkcji, pochodził ze Stanów Zjednoczonych, ponieważ w Japonii materiał ten nie był produkowany w ogóle. Spodnie, które docierały do Kraju Kwitnącej Wiśni, były zniszczone i brudne. Każdą parę naprawiano ręcznie, a później sprzedawano. Z biegiem czasu K.K. Tsunemi postanowił otworzyć własną fabrykę, dzięki czemu w 1961 roku pojawiły się pierwsze jeansy tej marki.


Nie ulega wątpliwości, iż to marka Edwin zrewolucjonizowała denimowy przemysł. Zespół tego brandu, jako pierwszy w historii opracował tzw. „stare pranie” zaprojektowane w celu replikowania jeansu, który był noszony ze sztywnego stanu. To jednak nie koniec, ponieważ w 1970 roku doszło do kolejnej rewolucji, a mianowicie „kamiennego prania”. Metoda ta polegała z kolei na przecieraniu jeansu, w celu uzyskania efektu delikatnie zniszczonych spodni.


Edwin Europe


Edwin Europe powstało w odpowiedzi na potrzeby dystrybucji towarów na rynek europejski w 2003 roku. W ofercie sklepu SneakerStudio.pl znajdziesz oryginalne i unikalne produkty tej marki o streetwearowym charakterze. Nie czekaj i już dziś sprawdź naszą ofertę!

Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby lepiej dopasować naszą ofertę oraz zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona ta korzysta również z plików cookie, aby np. analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostęp plików cookie w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej
Ok, rozumiem
pixel