Odzież męska Lacoste

Ilość znalezionych produktów: 103
12

Lacoste to marka znana na całym świecie, a wszystko to za sprawą… pewnego krokodyla! Twórcą, a jednocześnie założycielem popularnego brandu był słynny tenisista – Rene Lacoste. Mało kto o tym wie, ale mężczyzna wynalazł również maszynę, która wyrzuca piłki tenisowe pod różnym kątem, co usprawniło wszystkie treningi. Chcesz dowiedzieć się więcej o kulisach powstania Lacoste? Zajrzyj do naszej kategorii!

 


Wielka sensacja i początek legendy


Początki brandu Lacoste są związane z mistrzostwami świata w tenisie na US Open w 1926 roku. W tym miejscu warto zaznaczyć, iż ówcześnie obowiązywały nieco inne zasady odnośnie stylizacji na korcie. Zawodnicy posiadali specjalny uniform , który składał się z długich spodni oraz koszuli z długim rękawem. Tymczasem, wspomniany wcześniej Rene Lacoste zdecydował, że chce wyróżnić się na tle innych, a tym samym założył na siebie białą koszulkę z krótkim rękawem. Zaskoczenie, które przełożyło się na zainteresowanie, było ogromne. Fanom spodobał się oryginalny styl francuskiego zawodnika, który po zakończeniu kariery sportowej postanowił… założyć firmę odzieżową! W wyniku współpracy z największym we Francji producentem dzianin – Andre Gillier’em, w 1933 roku powstała marka Lacoste.


Aligator i jego rola w biznesie


Tak naprawdę to pełna nazwa firmy brzmiała początkowo: La Societe Chemie Lacoste, co wiązało się z samym Rene Lacoste oraz wszystkimi osobami, które uprawiały sporty elitarne takie jak golf, tenis, krykiet czy polo. Dopiero w latach 80’ zmieniono nazwę brandu na krótkie i proste Lacoste.


Przedmiotem rozważań pozostało jednak logo marki Lacoste. W tym wypadku pomocna okazała się... prasa. W 1927 roku Rene wszędzie nosił ze sobą teczkę wykonaną ze skóry aligatora. Prasa podchwyciła ten drobny szczegół i nadała mu przydomek „ the Alligator”. Przezwisko to spodobało się wszystkim dookoła, w tym również samemu twórcy, co wpłynęło na wybór takiego motywu jako logo. Czy mogło powstać coś bardziej oryginalnego? Najprawdopodobniej nie!

Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby lepiej dopasować naszą ofertę oraz zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona ta korzysta również z plików cookie, aby np. analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostęp plików cookie w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej
Ok, rozumiem
pixel